Oscar-årets hester lørdag 13. februar 2021 kl. 19.00
 
SE SENDINGEN HER

I år vil vi hylle de beste to- og firbente fra sesongen 2020 digitalt.

Sendingen kan de se på facebook og youtube lørdag 13. februar kl. 19.00. 

I sendingen vil de nominerte presenteres, og vinnerne i de forskjellige klassene kåres.

Til slutt offentliggjøres Årets hest 2020.

Supertilbud på take away fra vår samarbeidspartner Tatakii Asian, klikk HER

Nominerte hester:

Kategori: Årets 2-åring

Global Gathering.jpg

Global Gathering (GB)

Eier: Stall Irish Coffee – Trener: Niels Petersen

King Of Pharoahs.jpg

Kingof Pharoahs (USA)

Eier: The JC Organization ApS - Trener: Niels Petersen

Purple Ace.jpg

Purple Ace

Eier: Bjørn Syversen – Trener: Cathrine Erichsen

Oppdretter: K. O. Arnsen og Black Moon Breeding

Thunderey.jpg

Thunderey (IRE)

Eier: Stall Perlen – Trener: Wido Neuroth

No Short Cuts.jpg

No Short Cuts (USA)

Eier: Stall Perlen – Trener: Wido Neuroth

Kategori: Årets 3-åring

Ascot Brass.jpg

Ascot Brass (SWE)

Eier: Stall Valley – Trener: Niels Petersen

Bullof Wall Street.jpg

Bullof Wall Street (USA)

Eier: The JC Organization ApS - Trener: Niels Petersen

Jet Action.jpg

Jet Action (IRE)

Eier: Stall Perlen – Trener: Wido Neuroth

Whispering Ocean.jpg

Whispering Ocean (FR)

Eier: Stall Bright Side of Life – Trener: Niels Petersen

Kategori: Årets sprinter

Brian Ryan.jpg

Brian Ryan (GB)

Eier: Stall Party – Trener: Wido Neuroth

Dardenne.jpg

Dardenne

Eier og oppdretter: Stall EOS – Trener: Wido Neuroth

Duca Di Como_paddock.jpg

Duca di Como (IRE)

Eier: Stall Como – Trener: Cathrine Erichsen

Match Maker.jpg

Match Maker (IRE)

Eier: Stall Skollerud Gård – Trener: Cathrine Erichsen

Kategori: Årets miler

Duca di Como.jpg

Duca di Como (IRE)

Eier: Stall Como – Trener: Cathrine Erichsen

Swedish Dream.jpg

Swedish Dream (FR)

Eier: Stall Øvrevollkollen – Trener: Annike Bye Hansen

Kick On.jpg

Kick On (GB)

Eier: Elkær Stutteri – Trener: Niels Petersen

Kategori: Årets stayer

Hampus G.jpg

Hampus G

Eier: Stall Areo – Trener: Cathrine Erichsen

Oppdretter. Gulbrand Gjestvang

Master Bloom.jpg

Master Bloom (SWE)

Eier: IKC Racing – Trener: Cathrine Erichsen

Privilegiado.jpg

Privilegiado (GB)

Eier: Stall Bright Side of Life – Trener: Niels Petersen

Square De Luynes.jpg

Square de Luynes (FR)

Eier: Stall Power Girls – Trener: Niels Petersen

Kategori: Årets hoppe

Ascot Brass.jpg

Ascot Brass (SWE)

Eier: Stall Valley – Trener: Niels Petersen

Eesha My Flower.jpg

Eesha My Flower (USA)

Eier: CJ Thoroughbreds – Trener: Cathrine Erichsen

Nouvelle Lune.jpg

Nouvelle Lune (GER)

Eier: Stall Perlen – Trener: Wido Neuroth

SeasidenSong.jpg

Seaside Song (GB)

Eier: Stall Irish Coffee – Trener: Cathrine Erichsen

Kategori: Årets norskoppdrettede

Buckybabe_norsk.jpg

Buckybabe

Eier og oppdretter: Buck Racing

Trener: Cathrine Erichsen

Dardenne.jpg

Dardenne

Eier og oppdretter: Stall EOS

Trener: Wido Neuroth

Hampus G.jpg

Hampus G

Eier: Stall Areo – Trener: Cathrine Erichsen

Oppdretter: Gulbrand Gjestvang

Purple Ace.jpg

Purple Ace

Eier: Bjørn Syversen – Trener: Cathrine Erichsen

Oppdretter: K. O. Arnsen og Black Moon Breeding

Kategori: Årets handicapper

Buckybabe_norsk.jpg

Buckybabe

Eier og oppdretter: Buck Racing

Trener: Cathrine Erichsen

Buckyboy.jpg

Buckyboy

Eier: Team BB - Trener. Cathrine Erichsen

Oppdretter: Buck Racing

Eternal Flame_derbyhelg.jpg

Eternal Flame

Eier. Fam. de Mora - Trener: Annie de Mora

Oppdretter: Fredensborg Stutteri

London Rock.jpg

London Rock (IRE)

Eier: Il Campione - Trener. Are Hyldmo

En av de nominerte får tittelen ÅRETS HEST 2020

I juryen: Birger Christensen, Nicholas Cordrey, Ola J Jakobsen

Champions på Øvrevoll 2020

Profesjonell trener: Niels Petersen

Jockey: Carlos Lopez

Lærling: Nora Hagelund-Holm

Amatørrytter: Cicero Lemos

Eier: Stall Perlen

Oppdretter: K. O. Arnesen og Black Moon Breeding

Amatørtrener: Annette Stjernstrand

Mestseirende hest: Purple Ace

Øvrevoll Hesteeierforening - Årets tøffing 2020: Sonriente

Norsk Forening for Fullblodsavl - Sleipnerprisen 2020: Hampus G

Norsk Amatørrytterklubb - Reisestipend 2020: Ida Tandberg

Sendingen vil bli liggende tilgjengelig, og kan ses når som helst etter kl 19.00 lørdag 13. februar.